Deri Çanta Nasıl Temizlenir? Yorum Yap

Deri çantanızda meydana gelen hasarlar için deri tamiri yapan yerlerden yardım almayı ihmal etmeyin. Deri çanta üzerinde meydana gelen yırtılma ve yıpranmaları görmezden gelmeyin ya da kendiniz tamir etmeye çalışmayın. İğneli aksesuar ya da bronş benzeri şeylerden uzak durmalısınız.

Bu tarz ürünler, deride delikler açarak yıpranmasına neden olur. Bu tarz hasarların geri dönüşü yoktur. Deri ürünleri doğru şekilde temizlemek kadar doğru şekilde kurutmakta önemlidir. Deri, yapı gereği su geçiren bir materyaldir. Doğru kurutma işlemi ile korunan deri ürünler, yağmur ve kar gibi soğuk hava etkenlerine karşı daha dayanıklı olacaklardır. Deri çantalarınızı ıslanma sonrası ısıtıcı ve kalorifer gibi ısı kaynaklarında kurutmaya çalışmamalısınız. Pamuklu bir bez yardımı ile kurulayıp, havadar bir alanda içinde gazete kağıtları ile bir süre bekletmeniz yeterli olacaktır. Deri parlatıcı ve bakım cilaları kullanmak da deri çantaların ömrünü uzatan etkenlerden biridir.

Çantanız üzerinde kalıcı su lekeleri oluşmuşsa eğer, bu durumda çantanızı bir süre su buharına tutun ve daha sonra kurutun. Bu işlem sonrası çantanızı cilalayabilirsiniz. Bu sayede deri çantanız yeni bir görünüme kavuşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALIŞVERİŞ KARTI

close
Call Now ButtonHemen Ara